Showing posts with label piskota. Show all posts
Showing posts with label piskota. Show all posts

Sunday, July 18, 2010

Csíkos piskótatekercs

3 tojásból sima sárga piskótát, 3 tojásból pedig kakaós piskótát kevertem be. Habzsákba tettem külön külön, és a sütőpapírral bélelt tepsibe keresztbe csíkokat nyomtam: egy sárgát egy kakaósat és így tovább.... Egyébként ugyanaz, mint a sima piskótatekercs. Barackízzel töltöttem, és ferdén szeleteltem.
Nagyon kapós lett.
Forrás:
Süss,alkoss...

Epres piskóta

Piskóta:
  • 5 tojás
  • 15 dkg kristálycukor
  • 13 dkg liszt
  • 2 dkg kakaópor
  • 2 ek. olaj
Az egész tojásokat és a cukrot habosra keverem robotgéppel. A lisztet és a kakaóport összeforgatom, majd beleszitálom a tojáshabba. Végül belekeverem az olajat is. Sütőpapírral kibélelt tepsiben sütöm 180 fokon kb. 10-12 percig.
Vaníliakrém:
  • egy vanília puding
  • 3 dl tej
  • 3 ek. cukor
  • 10 dkg puha vaj
A pudingot felfőzöm a tejjel, ha besűrűsödik hozzáadom a cukrot is. Egy fóliával letakarom az edényt, hagyom, hogy teljesen kihűljön. Egy mixerrel krémesre keverem, majd a puha vajat apránként hozzáadva jól kikeverem.
A kihűlt piskótára rákenem a krémet, kirakom eperrel és bevonom piros zselével (én két kis csomagost (2x12g) használtam.


Pingvin szelet

Kissé bonyolult,de megéri vele bajlódni!

Hozzávalók:


A piskótához:
1 csomag sütőpor
3 dkg kakópor
16 dkg finomliszt
3 evőkanál víz
15 dkg kristálycukor
6 db tojás

A rátéthez:
10 g zselatin vagy tortazselé
5 dl tejszín
3 dl tej

A mázhoz:
10 dkg Rama Sütőmargarin
1,5 dl tej
35 dkg étcsokoládé

Elkészítése:

A tojásokat szétválasztjuk. A fehérjét és a fél adag cukrot kemény habbá verjük, a sárgáját, a vizet és a cukor másik felét krémesre keverjük. A fehérjehabhoz hozzáadjuk a sárgája masszát, a liszttel elkevert sütőport, a kakaót és vigyázva összekeverjük. Beleöntjük egy margarinnal kikent, kilisztezett tepsibe és előmelegitett sütőben 190 °C-on 15-20 percig sütjük. A megsült piskótát kihűtjük és kettévágjuk. A zselatint 1/2 dl tejben az előirás szerint elkészitjük. A mázhoz a tejet, margarint és csokoládét lassan felmelegítjük, ameddig nem kezd sűrűsödni, majd levesszük a tűzről. A még langyos zselatint a maradék tejhez öntjük. A tejszínt habbá verjük, hozzáadjuk a zselatinos tejet és még néhány percig keverjük. A piskóta alsó részét a tepsibe rakjuk, rákenjük a krém felét és ráöntjük a csokoládémáz harmadát, rákenjük a krém másik felét majd betakarjuk a piskóta felső részével. A tetejére öntjük a csokoládémáz maradékát. Hűtőbe rakjuk, szeleteljük.

Nagy tepsi.

Forrás:
Erika sütijei